Sat Nam Rasayan

Co je Sat Nam Rasayan?

Sat Nam Rasayan je služba druhému člověku. Vychází z tradice Kundalini jógy a ještě donedávna to bylo tajné učení, které se předávalo jen z mistra na vybraného žáka.

Ten, kdo toto umění ovládá, dokáže rozpustit bloky a napětí, které brání druhému hluboce a plně se uvolnit. Cílem je uvolnit energii duše, aby mohla opět volně a bez zábran proudit. Tělo se v tomto stavu regeneruje a léčí samo.

Jak setkání probíhá?

Setkání probíhá tak, že klient leží a odpočívá, já se uvedu do hluboké meditace (stavu neutrality nebo také stavu shunya). Pracuji potom na konkrétních oblastech, tedy orgánech, svalech, nervových či meridiánových drahách. Vyrovnávám také čakry nebo jednotlivé elementy v těle (voda, oheň, země, vzduch, éter). Pomocí Sat Nam Rasayan rozpouštím problémy nejen na úrovni těla, ale i mysli nebo psychiky.

Pokud má klient zájem, tak mu poté ještě doporučím specifickou mantru nebo meditaci Kundalini jógy, která ho může podpořit v oblasti, kterou zrovna řeší.

Jak toto umění pomáhá?

Sat Nam Rasayan pomáhá mým klientům různě. Někdo prochází těžkou životní situací a přichází si pro podporu a uvolnění pravidelně jednou týdně. Jiný má nějaký konkrétní blok, který se rozpustí za jedno setkání.

Sat Nam Rasayan rozpouští příčinu problému, nikoliv jeho projevy. Jako příklad mohu uvést jednoho klienta, který si stěžoval na silnou alergii. Při Sat Nam Rasayan se ukázalo, že příčinou je stres a pocit netrpělivosti. A na tom jsem také při léčení pracovala. Při následném rozhovoru vyšlo najevo, že klient dlouhodobě hledá práci a má obavu o své finanční zajištění. Alergie se mu obvykle v životě projevovala jako reakce na stres. Naučila jsem ho tedy meditaci Kundalini jógy „Kirtan Kriya“, která ho v jeho situaci podpořila.

Odkaz na meditaci „Kirtan Kriya“ najdete zde. Poznámka: při této meditaci je nutné mít pokrývku hlavy a vizualizovat si, jak vám zvuk vchází korunní čakrou do hlavy, tam udělá pomyslné „L“ a vyjde třetím okem ven. „Kirtan Kriya“ je velmi silná a účinná, ale bez dodržení těchto dvou pravidel by vás mohla bolet hlava.

Jaké mám zkušenosti?

Při své praxi jsem uvolňovala bloky fyzické rázu – bolesti zad, migréna, skřípnutý nerv, meridiánová dráha, bolest nohou, bolesti spojené s neuropatií a „přechozenou“ boreliózou, problémy v oblasti pohlavních orgánů, napětí v oblasti hlavy, neschopnost uvolnit se.

Dále je to celá řada psychických problémů, mám zkušenost i s hospitalizovanými pacienty, kteří bezprostředně po Sat Nam Rasayan cítili údajně „velké uvolnění“. Jednalo se o hlubokou depresi, sociální fóbii, úzkost. Z těch méně závažných mohu uvést uvolnění nezdravého vnitřního postoje, rozpuštění obav, stresu nebo obtěžujících myšlenek.

Sat Nam Rasayn neslouží k léčení nemocí, ale slouží pouze jako podpůrná metoda pro uvolnění. Neslibuje zázraky. Pouze umožní tělu, aby se uvolnilo a samo se harmonizovalo. Moje zkušenost je taková, že Sat Nam Rasayan rozpouští bolesti a problémy, které nemusí být (typicky např. migréna, obavy). Jedná se o přirozený proces, takže zlomená noha zázračně nesroste 🙂

Reference

Děkuji i já za to, že mě Gábi vzala pod svoje křídla, je to jeden z andělů, co mi letos vstoupil do Cesty. Léčení se nedá popsat, musí se to prožít , pro mě nezapomenutelné… jsem za to moc vděčná💗a děkujiii 

Veronika

 

Na Gábinu a její neobvyklý způsob léčení jsem si vzpomněla v době, kdy jsem se nechtěla vydat do rukou tradičním lékařům. Byla jsem doma s půlroční dcerkou a představa pobíhání po ordinacích se nedala vtěsnat do našich již tak nabitých dnů. Kojila jsem a měla jsem s kojením velké potíže, dcerka moc neprospívala. Výsledkem nebylo jen vyčerpání, ale také velké a řezavé bolesti v kolenou. Změna nepřišla ze dne na den. Léčení proběhlo na dálku a třikrát za sebou. Hned ale nastala lehká úleva, obrat a po měsíci byla bolest pryč. Zajímavé je, že ustaly i problémy s kojením, dcera už pěkně papá. Děkuju za léčení a doporučuji ho všem, kdo jsou takové věci otevření!

Markéta

Fotografie

Fotografie z výcviku v Praze s Guru Jivan Kaur a v Mnichově s Guru Dev Singhem

P1030491_upr P1030501 IMG_20151011_154320 Sat-Nam-Rasayan-picture

Reklamy