Jóga a semináře

Kalendář všech lekcí a seminářů najdete na stránce Rozvrh.


Mantra: cesta k osvobození

Přijměte naše srdečné pozvání na společnou přednášku s tibetoložkou Zuzanou Ondomišiovou o mantrách, džapě. Pozvání přijal i hudebník pan Jiří Mazánek, který zahraje na indické hudební nástroje. Zazpíváme si mantry a ochutnáme tibetské a indické speciality.

„Člověk nahlížející do svého nitra nemůže spatřit pravou existenci svého átmanu, protože mysl je rozrušována větry tužeb a vlnami myšlenek a představ. Když se vítr utiší a vlny opadnou, zanechávajíce mysl tichou a jasnou, zrcadlení je přesné. Člověk spatří své pravé Já a vidí, že se od Boha nijak neliší.“ Šrí Dhjánjógí Madhusúdandásdží Mahárádž

Mantra v překladu ze sanskrtu znamená nástroj mysli („man-“ je kořen od slovesa myslet, přípona „-tra“ znamená nástroj). Mantra slouží k opakovanému recitování, ať už nahlas nebo v duchu. Cílem meditace s mantrou je zklidnit naši mysl a dosáhnout vysvobození. K soustředění se na mantru pomáhá počítadlo manter, takzvaná „džapa mála“, což je náhrdelník ze 108 korálků. Dlouhé opakování mantry se nazývá „džapa“ a je v řádech tisíců. Když je mantra neustále přítomna ve vědomí, je to „adžapa džapa“. Už nevyvíjíme žádné úsilí při recitaci, ale mantra nám přesto neustále zní na pozadí.

„Džapa je voláním energie, která je mimo nás. V okamžiku, kdy prožijeme skutečnost, že existuje něco mimo nás, jsme prostřednictvím síly naší myšlenkové vlny spojeni s Bohem.“ Yogi Bhajan

Termín: středa 23.5.2018, 18:00 – 20:00 hod
Místo konání: Himálajské centrum, Horovo náměstí 3, Praha 8 (nedaleko metra Palmovka, tramvaj od metra nejezdí, jde se asi jednu zastávku pěšky)
Vstupné: dobrovolný příspěvek – doporučená výše 150 Kč

buddha_hands


Nový kurz Kundaliní jógy: Co je důležité, je očím neviditelné

„Mluvte s každým dítětem, i s osamělým dítětem ve vás samotných, přímo, jednoduše, ze srdce do srdce. Mluvte ze srdce do srdce se svou duší pro svůj lepší zítřek.“
– Yogi Bhajan

Přestáváme obviňovat druhé za své pocity a přebíráme zodpovědnost za svůj život. Uvolňujeme vztek, který si přinášíme z dětství do dospělosti. Odpouštíme svým rodičům a uvolňujeme staré napětí, které mezi námi je. Přijímáme sami sebe takoví, jací jsme. Dovolujeme si prožívat spontánní, dětskou radost. Otevíráme se bezpodmínečné lásce. Cítíme soucit sami k sobě. Cítíme sebe-lásku.

Zaměříme se na téma „Vnitřní dítě“. Z dětství si můžeme přinášet mnoho věcí, které nás ovlivňují jako dospělé. To, co nezvládneme ve svém dětství, to se pak objevuje v našem dospělém životě ve formě nepřiměřených reakcí.

Kundaliní jóga zná techniky, které se zaměřují na dořešení nevyřešených věcí z dětství, vyrovnání se s minulostí, uvolnění skrytého vzteku, vyřešení vztahu s rodiči… Zkušenost je taková, že když přijmeme své vnitřní dítě, dovolíme sami sobě zažívat spontánní radost a bezpodmínečnou lásku. Posílíme soucit sami k sobě, zažijeme znovu radost ze života a ze své tvořivosti. Pomůže nám to také převzít zodpovědnost za svůj život a přestat obviňovat druhé za naše pocity.

Techniky Kundaliní jógy jemně pracují na úrovni našeho vědomí a podvědomí. Budeme používat techniky meditace, jógové sestavy, vizualizace a relaxace. Pomocí manter budeme posilovat sebe-lásku a sebe-přijetí.

Termín: Úterky 18 – 19:30 hod, 29.5. – 26.6., 5 lekcí
Místo konání: Rezidence RoSa, u metra Kobylisy
S sebou: Podložku na cvičení, deku, polštářek (nebo meditační polštář), lahev na vodu.
Cena: 1 500 Kč
Přihlášky: gabina@bethelight.cz

obr

 


Seminář: Jóga pro ženy

Jednou měsíčně se v Jóga Ateliéru (u metra Skalka) setkáváme na sobotních seminářích, které jsou určené speciálně pro ženy. Postupně se zaměřujeme na témata pro ženy, tedy na srovnání hormonální soustavy, vyrovnání měsíčních center, zklidnění emocí, uvolnění stresu a zlepšení naší komunikace.

V neděli 10.6.18 bude naším tématem „Zázraky v našem životě“.

 • 13.5.17  Téma semináře: Očista rodinné karmy. Krije (sestava) na srovnání nervové soustavy a pohlavních orgánů.
 • 10.5.17  Téma semináře: Hormonální soustava, klíč k naší vnitřní rovnováze
 •   8.7.17  Téma semináře: Uvolnění stresu a napětí
 •   9.9.17  Téma semináře: Adi Shakti – ženská kreativní energie
 • 14.10.17 Téma semináře: Komunikace ženy
 • 12.11.17 Téma semináře: Porozumění emocím a zklidnění
 • 9.12.17 Téma semináře: Emoce a vnitřní vztek
 • 13.1.18 Téma semináře: Sebe-přijetí
 • 10.2.18 Téma semináře: Cesta duše a osobní poslání
 • 10.3.18 Téma semináře: Být tím, kým skutečně jsem
 • 14.4.18 Téma semináře: Plynutí v proudu života
 • 13.5.18 neděle Téma semináře: Prosperita
 • 10.6.18 neděle Téma semináře: Zázraky v našem životě
 • 14.7.18 sobota
 • 11.8.18 sobota
 • 22.9.18 sobota
 • 7.10.18 neděle
 • 3.11.17 sobota
 • 1.12.18 sobota

Na semináři budeme cvičit sestavy a meditace z kundalini jógy. Semináře jsou vhodné i pro úplné začátečníky, pro ženy každého věku a kondice. Vzhledem k tématům jsou semináře zvlášť vhodné pro ženy, které se připravují na vědomé početí, pro ženy v menopauze, pro ženy, které se potřebují vyrovnat se svými emocemi, potřebují uvolnit stres nebo podpořit srovnání hladiny hormonů.

Čas konání: 11 do 14 hod. Cena: 450 Kč. Místo konání: www.jogaatelier.cz, V Olšinách 3383/126a, Praha 10 – Strašnice. Prosím, přihlašujte se na seminář e-mailem na gabina@bethelight.cz

 pexels-photo.jpg


Otevřené lekce: Léčivé meditace (s léčením Sat Nam Rasayan)

Příští lekce v pátek 18.5. Těším se! V pátek 8 – 9:30 hod probíhají otevřené lekce „Léčivé meditace“ v Praze na I. P. Pavlova. Setkání jsou určená pro ty, kteří se potřebují hluboce uvolnit a zrelaxovat. Jsou určená hlavně pro vás, pokud jste přepracovaní z práce, potřebujete si odpočinout od svých dětí , pracujete s lidmi a potřebujete někde nabrat novou sílu nebo pokud jste ve fázi „zaseknutí“, kdy cítíte nedostatek síly a odpočinek nepomáhá. Více informací zde.

Místo konání: Obchůdek K.BANA, červené dveře na rohu ulice Hálkova a Sokolská. Cena: 200 Kč. Prosím, přihlašujte se e-mailem na gabina@bethelight.cz

bana1


Kalendář všech lekcí a seminářů

Reklamy