Jóga a semináře

Kalendář všech lekcí a seminářů najdete na stránce Rozvrh.

 


Kurz „Meditace pro začátečníky“ v Himálajském centru v Praze

„Co je meditace? Když vyprázdníš sám sebe a necháš vstoupit Vesmír.“ Yogi Bhajan

V dubnu začíná nový kurz meditací pro začátečníky. Zaměříme se na práci s naší myslí, na rozpuštění úzkostí a emocí z minulosti. Posílíme svoji neutrální mysl a intuici, abychom se nechali vést naším srdcem a ne hlavou.

„Za myšlenkami, které říkají, co je dobré a co špatné, existuje prostor. Tam se s tebou setkám.“ Džalál ad-Dín Rúmí, perský básník a mystik ze 13. století

Na kurzu využijeme techniky meditace z tradice Kundaliní jógy podle Yogi Bhajana, které jsou velmi účinné i pro úplné začátečníky. Yogi Bhajan řekl, že Kundaliní jóga není cesta osobního rozvoje, protože nerozvíjí naši osobnost. Kundaliní jóga rozvíjí vztah s naší duší. Je to údajně nejrychlejší duchovní cesta. Při meditacích používáme mantry, mudry (pozice prstů) a pranajám (dechová cvičení). Proto je tato technika velmi dobrá i pro začátečníky.

Kurz se skládá ze šesti setkání.

 • Termín: 6 setkání, středy 4.4. – 16.5.2018 (lekce nebude 18.4.)
  • první skupina 16:30 – 18 hod,
  • druhá skupina 18 – 19:30 hod.
 • Místo konání: U metra Palmovka, Himálajské centrum, Horovo náměstí 3, Praha 8
 • Cena za kurz: 1 800 Kč

kurz


Seminář: Jóga pro ženy

Jednou měsíčně se v Jóga Ateliéru (u metra Skalka) setkáváme na sobotních seminářích, které jsou určené speciálně pro ženy. Postupně se zaměřujeme na témata pro ženy, tedy na srovnání hormonální soustavy, vyrovnání měsíčních center, zklidnění emocí, uvolnění stresu a zlepšení naší komunikace.

V sobotu 14.4.18 bude naším tématem „Zářivé tělo“. V józe se říká, že co vysíláme, to přitahujeme. Když pracujeme na svém Zářivém těle, tak si do života přitahujeme to dobré. Přitahujeme pro sebe dobré lidi, práci, situace. Kromě toho posílíme svou auru – náš ochranný štít, abychom se očistili od negativity a okolí nás nemohlo tak snadno „vysávat“. Naučíme se také mantru na téma plynutí, uvolnění se do života a přijetí toho, co je.

 • 13.5.17  Téma semináře: Očista rodinné karmy. Krije (sestava) na srovnání nervové soustavy a pohlavních orgánů.
 • 10.5.17  Téma semináře: Hormonální soustava, klíč k naší vnitřní rovnováze
 •   8.7.17  Téma semináře: Uvolnění stresu a napětí
 •   9.9.17  Téma semináře: Adi Shakti – ženská kreativní energie
 • 14.10.17 Téma semináře: Komunikace ženy
 • 12.11.17 Téma semináře: Porozumění emocím a zklidnění
 • 9.12.17 Téma semináře: Emoce a vnitřní vztek
 • 13.1.18 Téma semináře: Sebe-přijetí
 • 10.2.18 Téma semináře: Cesta duše a osobní poslání
 • 10.3.18 Téma semináře: Být tím, kým skutečně jsem
 • 14.4.18 Téma semináře: Přitahujeme do života to, co vysíláme

Na semináři budeme cvičit sestavy a meditace z kundalini jógy. Semináře jsou vhodné i pro úplné začátečníky, pro ženy každého věku a kondice. Vzhledem k tématům jsou semináře zvlášť vhodné pro ženy, které se připravují na vědomé početí, pro ženy v menopauze, pro ženy, které se potřebují vyrovnat se svými emocemi, potřebují uvolnit stres nebo podpořit srovnání hladiny hormonů.

Čas konání: 11 do 14 hod. Cena: 450 Kč. Místo konání: www.jogaatelier.cz, V Olšinách 3383/126a, Praha 10 – Strašnice. Prosím, přihlašujte se na seminář e-mailem na gabina@bethelight.cz

 pexels-photo.jpg


 

Léčivé meditace: otevřené lekce

Příští lekce až v pátek 6.3. Těším se! V pátek 8 – 9:30 hod probíhají otevřené lekce „Léčivé meditace“ v Praze na I. P. Pavlova. Setkání jsou určená pro ty, kteří se potřebují hluboce uvolnit a zrelaxovat. Jsou určená hlavně pro vás, pokud jste přepracovaní z práce, potřebujete si odpočinout od svých dětí , pracujete s lidmi a potřebujete někde nabrat novou sílu nebo pokud jste ve fázi „zaseknutí“, kdy cítíte nedostatek síly a odpočinek nepomáhá. Více informací zde.

Místo konání: Obchůdek K.BANA, červené dveře na rohu ulice Hálkova a Sokolská. Cena: 200 Kč. Prosím, přihlašujte se e-mailem na gabina@bethelight.cz

bana1


Kalendář všech lekcí a seminářů

Reklamy