Kurzy a semináře

 

Online kurz meditace: ticho za myšlenkami

online_kurz_medi
Co je meditace? Když vyprázdníš sám sebe a necháš vstoupit Vesmír.“
~ Yogi Bhajan
 
Milí přátelé, zvu vás na poslední kurz meditace před prázdninami.Je to krásná příležitost společně se každý týden setkávat, společně praktikovat a dál se vzdělávat.
 
Zaměříme se na meditace pro zklidnění a přítomnost a dál budeme otevírat posvátný a léčivý prostor „šúnja“.
 
Kurz je vhodný pro začátečníky i pro pokročilé.
 
Čas: středy 20 – 21:30 hod, začínáme 18.5.2022
Registrace: gabina@bethelight.cz
Cena: 1.800 Kč
 
Více informací zde.

 


ŘÍČANY: Sound therapy – úplňková gongová lázeň 

OI000011upr4

Sobota 14.5.2022, 18 – 20 hod.

Studio Moksha Říčany

Přihlášky: https://studiomoksha-ricany.isportsystem.cz/#course31

Milí přátelé, zveme vás do Studia Moksha Říčany na úplňkovou gongovou lázeň s jóga terapeutkou Gábi Janskou.
 
Ponoříme se společně do oceánu vibrací, necháme se prostoupit zvukem jemného terapeutického gongu, nádherných křišťálových mís, tibetských mís a dalších rituálních hudebních nástrojů.
 
Prožitek gongové lázně se nedá slovy popsat, musí se jedině zažít. Gong nás odnáší za hranice známého světa. Můžeme mít pocit, že létáme ve Vesmíru nebo že plyneme v rozlehlém oceánu a plaveme s delfíny.
 
Čeká nás večer pod vlivem začínajícího úplňku. Úplněk bude pod vlivem znamení Štíra a náš prožitek bude o to hlubší a očistnější. Na začátku setkání nás čeká společná úplňková meditace Čandra Krija Mudra, která se praktikuje jen tehdy, když je Luna ve vodním znamení. Tato meditace odnáší vše, co už nepotřebujeme a co jsme připraveni pustit.
 
Více informací zde.
 

SVITAVY: Gongová koupel s křišťálovými a tibetskými mísami

gongy_g_a_v

3.7.2022, 16 – 17 hod

Registrace: v.vykydalova@email.cz

Gábi Janská a Verunka Vykadalová vás srdečně zvou na jejich první společnou gongovou lázeň v prostoru Anahata joga ve Svitavách. Setkají se dva gongy a 10 křišťálových a tibetských mís.

Na vlně uvolnění nás ponesou vibrace našich dvou jemných gongů a dalších rituálních nástrojů – jiskřivě čistých křišťálových mís, konejšivých tibetských mís, něžných koshi zvonečků, shanti zvonečků a uvolňujícího dešťového sloupu.
 
Naším záměrem je relaxace fyzického těla. Zastavit se. Vystoupit na chvíli ze hry tohoto světa a hluboce spočinout sami v sobě. Vibrace nástrojů jsou jako oceán – vyplní celý prostor, obklopí jemně celé vaše tělo a odnesou vás za hranice tohoto světa až do místa, kde probíhá hluboká relaxace a léčení.
 
Je to posvátná chvíle, která se ale nedá moc popsat slovy. Je to prožitek o mnoha úrovních. Stejně jako se nedá popsat hloubka a rozlehlost oceánu, tak se nedá popsat tento prožitek. Jedinou cestou je prožití vlastní zkušenosti.
 

Více informací zde


Seminář meditace pro seniory (pořádá Elpida o. p. s.)

Elpida NoirJednou měsíčně probíhají semináře (online i osobně), kde si povídáme a praktikujeme meditace. Seminář je vhodný pro začátečníky. Online forma semináře probíhá jednou měsíčně v pátek 10-11:30 hod. Osobní setkání probíhá jednou měsíčně v Praze ve čtvrtek 11-12:30 hod. Programů v Elpidě se mohou účastnit lidé už od 55+. Přihlášky na seminář probíhají přímo přes Elpidu. Termíny jsou postupně vypisovány zde. 

 

%d blogerům se to líbí: