Jóga a semináře

Kalendář všech lekcí a seminářů najdete na stránce Rozvrh.


 

 

Seminář „Cesta duše: život, smrt a znovuzrození“

 • Termín: 25.11.2018 – 6 volných míst
 • Místo konání: Čajovna Om Yoga Studia, Na Záhonech 24, 141 00 Praha
 • Přihlášky: gabina@bethelight.cz (místo je rezervované po úhradě ceny kurzu)
 • Cena: 1.090 Kč

V roce 2015 a 2018 jsem měla tu čest být na semináři mého oblíbeného učitele kundaliní jógy Dharma Singha. Dharma Singh je majitelem spirituálního pohřebního ústavu v Německu a průvodce umírajících. Jeho semináře o smrti z pohledu jógy byly neuvěřitelně pozitivní a mohu vážně prohlásit, že mi změnily život a nasměřovaly mě na mé cestě myslím správnějším a hlubším směrem. Po jeho prvním semináři jsem nastoupila na učitelský výcvik kundaliní jógy.

Dharma Singh na posledním semináři řekl, že v ČR už toto téma učit nebude, a tak mi nezbývá nic jiného, než jeho učení předávat dál 🙂 Přijměte tedy mé srdečné pozvání na tento mimořádný seminář, který je mému srdci velmi blízký.

Pro ty, kteří se zamýšlí nad otázkami smyslu života a osobního poslání, nabízí téma smrti odpovědi na jejich otázky.

Cílem semináře je získat více lehkosti a nadhledu, naučit se vědomě pracovat s fázemi krize a naučit se techniky, jak se sami o sebe opřít pomocí osvědčených technik kundaliní jógy.

Na semináři „Cesta duše“
– si budeme hodně povídat, a to o přelomových životních situacích, krizích, smrti a umírání z pohledu jógy,
– budeme pomocí sebezkušenostních cvičení zkoumat své životní postoje,
– a především se naučíme techniky meditace, které jsou určené pro období životních krizí.

Jóga (a nejen ta) chápe životní krize jako nástroj růstu a vývoje naší duše. Podle jógy jsou krize jedinečné příležitosti pro sebe-poznání a osobní růst. Každá krize nás připravuje na krizi poslední – na naši vlastní smrt, velkou transformaci.

Zdrojem informací nám bude učení Yogi Bhajana a Dharmy Singha, jeho svatosti Dalajlámy, Sogjala Rinpočheho, který napsal komentář k Tibetské knize mrtvých a také doktorky Elisabeth Kübler-Rossová, která celý život zkoumala životní krize a popsala jejich fáze.

Na semináři bude také host, který bude tak laskavý a bude s námi sdílet svůj zážitek klinické smrti. Jedná se o velmi osobní prožitek, který většina lidí bohužel veřejně nesdílí.

S sebou: Pohodlné oblečení pro pohodlné sezení při meditacích. Blok a tužku na poznámky a sebezkušenostní cvičení. Na místě bude čaj a bohaté občerstvení 🙂 V čajovně je sezení na zemi a polštáře, nenoste tedy podložku na jógu.

Rezervace je nutná. Počet míst je omezený. Budeme jen v menší skupince maximálně 11 účastníků plus dva hosté. Místo bude rezervované po úhradě ceny semináře.

PA200234upr1small.jpg

Doporučení od účastníků semináře, který proběhnul 18.11.18:

Seminář – pro mě jedním slovem paráda. Ocenila jsem typy na „první pomoc“ při zvládnutí krize (to jsem nikde jinde nenašla) a hlavně praktické sebepoznávácí cvičení s krásnou meditací na znovuzrození. Seminář plynul v pohodové a často vtipné atmosféře. Určitě bych seminář doporučila všem, kteří chtějí poznat sami sebe (svojí duši) a připravit se na zvládnutí té nejtěžší krize.

Lucka

 

Ahoj Gábinko,

mně se seminář moc líbil:-). Moc se mnou rezonuje vnitřní pozorovatel. Být v přítomnosti, aby bylo možné vidět co se spouští a včas to rozpustit. Pozorovatel je to nejdůležitější při práci sama se sebou. Podle mé zkušenosti je to to jediné, čím člověk může něco měnit. Jak na sobě, tak zároveň i ve vnějším světě.

Další, co se mi moc líbilo je zapojení dechu, jak při zvládání emocí, ale také jako cesty do nitra, do ticha. Možná, že v semináři na tohle téma by mohlo být víc meditace s využitím dechu, který je schopen vypnout myšlenky a vést do nitra. Mám zkušenost, že ve skupině to jde mnohem snáz než doma:-). Pro mně hodně důležité bylo to, co jsi říkala o 30 vteřinách před smrtí. Možná bych uvítala to ještě víc rozvést, zajímavé by bylo porovnání Kundalini jóga a Tibetská kniha mrtvých.

Bylo to krásné setkání a moc se mi to líbilo.

Lada

 

Dobrý den,
mně se to líbilo moc. Krásně mi to zapadalo do učení ajurvédy a i do všeho co mě zajímá.
Někdy chybí k pochopení malý kousíček a já sem si vytáhla kartičku s duší a najednou se něco rozsvítilo…..
Mám zase o čem přemýšlet.
Ještě jednou děkuji za krásný den,
Jana

 

Ahoj Gabčo,

seminář se mi moc líbil, pro mě to bylo příjemné, hezky povídací, přijde mi, že se stále přesvědčuji o tom, že vše souvisí s námi jako osobami, že nemá smysl měnit nebo řešit někoho jiného, ale vše je o nás, zaměřit se sám na sebe a krůček po krůčku hledat svojí cestu k nalezení vnitřního klidu společně s meditacemi a praktikováním kundaliní jogy. Dělat něco pro sebe, aby člověk našel svoje poslání, jak již bylo řečeno.

Takže pro mě to byl moc milý zážitek, jen si myslím, že třeba pro člověka, který o kundaliní joze nemá moc ponětí, by mohl být seminář hůře uchopitelný/pochopitelný, že by očekávání byla jiná, ale myslím, že pro nás všechny, to byl skvělý zážitek, který mě utvrdil v tom, že stejně nejlepší je práce na mě samé a já se zodpovídám sama před sebou 😊.

Hra byla super, techniky také príma, vlastně mi přijde, že to všechno zapadá, je jasné, že techniky budou spojené s meditací, nebude to nějaký návod na to,co máš říct, protože to opět souvisí s námi a ne s někým jiným.

Za mě to byla krásně strávená neděle a mně se to moc líbilo.

Míša

IMG_20181106_114532s.jpg


 

Intuitivní tarot – vykládání tarotových karet

Termíny: pátky 23.11., 14.12.2018 a 25.1.2019 (semináře je možné navštívit i samostatně)
Čas: 16:30 – 19:30 hod
Místo konání: Om Yoga Studio, Na Záhonech 24, 141 00 Praha, u metra „C“ Kačerov, www.omyogastudio.cz
Přihlášky: gabina@bethelight.cz

Kurz vede Jarda Husák, astrolog a lektor a Gábina Janská, lektorka Kundaliní jógy a praktikantka meditativního umění Sat Nam Rasayan.

CO JE TAROT

Tarotu se říká, že je odrazem naší duše. Tarotové karty si vykládáme, když se ptáme obecně „Kdo jsem?“ nebo konkrétněji „Co mám dělat v této situaci?“

CO VŠE SE NA KURZU NAUČÍTE

Na semináři se naučíte:

 • jak funguje výklad karet,
 • co znamenají tarotové karty, co je to velká arkána a malá arkána,
 • naučíme se 10 jednoduchých pravidel výkladu karet.

Na semináři poznáme tarotové symboly malé i velké arkány. Jednoduše se naučíme, jak výklad karet funguje a v jakých situacích je vhodný. Na příbězích a příkladech ze života snadno pochopíte symboly karet a budete je umět používat. Naučíme se tři „schémata výkladu“:

 • Každodenní výklad,
 • Schéma výkladu osobnosti
 • Co mám dělat?

CO VÁM KURZ PŘINESE

– Sebe-poznání. Tarot odráží naši duši. Díky symbolům pochopíte, co se odehrává na úrovni naší mysli, našich pocitů, hmotného světa kolem nás a na úrovni naší tvořivosti.

– Osobní rozvoj. Tarot slouží jako průvodce vědomým životem. Ukazuje nám, kde se právě teď na své cestě nacházíme.

– Rozvoj intuice jako nástroj poznání. Intuice se ve starých tradicích tisíce let používá jako nástroj vědění a poznání. Naučíme se meditační techniky, které naši intuici probouzí.

PRO KOHO JE KURZ URČENÝ

Intuitivní tarot je určený pro ty, kteří chtějí získat průvodce na své životní cestě. Chtějí vědět kdo jsou a kam směřují. Na kurz chodí často ti, kteří se nachází na nějaké životní křižovatce a potřebují nahlédnout z širší perspektivy na to, co se jim právě teď děje. Nebo plánují nějakou životní změnu a neví, jestli se do toho mají pustit.

Kurz je vhodný i pro úplné začátečníky, kteří nemají žádné zkušenosti s astrologí, s tarotem ani s meditací.

Zůčastnit se můžete i jednotlivých seminářů.

O LEKTORECH

Jarda se zabývá astrologií a horoskopy už více než 20 let. Má zkušenosti se stovkami horoskopů a konzultací. 19 let pravidelně publikuje na webu přehled aktualit z oblasti archeologie, vědy a mystiky. www.ContrastArt.cz

Gábina vede kurzy meditací a Kundaliní jógy. Čtvrtým rokem studuje indické meditativní umění Sat Nam Rasayan. Studuje především u zahraničních učitelů. Jejím hlavním učitelem je Guru Dev Singh z Mexika. www.BeTheLight.cz

CENA

Cena za celý kurz: 4.000 Kč (nyní zbývají 4 lekce)
Cena za 1 lekci: 1.200 Kč

intuitivni_tarot_podrobne_jpg


Seminář: Jóga pro ženy

Jednou měsíčně se v Jóga Ateliéru (u metra Skalka) setkáváme na sobotních seminářích, které jsou určené speciálně pro ženy. Postupně se zaměřujeme na témata pro ženy, tedy na srovnání hormonální soustavy, vyrovnání měsíčních center, zklidnění emocí, uvolnění stresu a zlepšení naší komunikace.

V sobotu 15.12.18 bude naším tématem „Uvolnění bolesti hlavy – krční páteř, oči“.

 • 13.5.17  Téma semináře: Očista rodinné karmy. Krije (sestava) na srovnání nervové soustavy a pohlavních orgánů.
 • 10.5.17  Téma semináře: Hormonální soustava, klíč k naší vnitřní rovnováze
 •   8.7.17  Téma semináře: Uvolnění stresu a napětí
 •   9.9.17  Téma semináře: Adi Shakti – ženská kreativní energie
 • 14.10.17 Téma semináře: Komunikace ženy
 • 12.11.17 Téma semináře: Porozumění emocím a zklidnění
 • 9.12.17 Téma semináře: Emoce a vnitřní vztek
 • 13.1.18 Téma semináře: Sebe-přijetí
 • 10.2.18 Téma semináře: Cesta duše a osobní poslání
 • 10.3.18 Téma semináře: Být tím, kým skutečně jsem
 • 14.4.18 Téma semináře: Plynutí v proudu života
 • 13.5.18 neděle Téma semináře: Prosperita
 • 10.6.18 neděle Téma semináře: Zázraky v našem životě
 • 14.7.18 sobota Téma semináře: Sebe-léčení
 • 11.8.18 sobota Téma semináře: Relaxace
 • 22.9.18 sobota Téma semináře: Hormonální soustava jako klíč k vnitřní rovnováze
 • 7.10.18 neděle Téma semináře: Lunární žena
 • 3.11.17 sobota Téma semináře: Uvolnění napětí a bolesti hlavy (nejen) při PMS
 • 15.12.18 sobota Téma semináře: Uvolnění bolesti hlavy – krční páteř, oči

Na semináři budeme cvičit sestavy a meditace z kundalini jógy. Semináře jsou vhodné i pro úplné začátečníky, pro ženy každého věku a kondice. Vzhledem k tématům jsou semináře zvlášť vhodné pro ženy, které se připravují na vědomé početí, pro ženy v menopauze, pro ženy, které se potřebují vyrovnat se svými emocemi, potřebují uvolnit stres nebo podpořit srovnání hladiny hormonů.

Čas konání: 11 do 14 hod. Cena: 500 Kč. Místo konání: www.jogaatelier.cz, V Olšinách 3383/126a, Praha 10 – Strašnice. Prosím, přihlašujte se na seminář e-mailem na gabina@bethelight.cz

pexels-photo.jpg

 


Nový kurz kundaliní jógy: Rozvíjení soucitu a sebelásky

Zvu vás na nový kurz kundaliní jógy. Tento kurz bude jemný, odlehčený. Čeká nás lehké, krátké cvičení na záda a páteř, poté relaxace s vizualizací pro hluboké uvolnění a dlouhé zpívání manter.

letak_kundalini_kurz_zima_18.jpg

Informace o kurzu:

 • Místo konání: Rezidence RoSa, nedaleko metra „C“ Kobylisy
 • Termíny: 8 lekcí v období 13.11.2018 – 29.1.2019 (lekce nebude 4.12., 18.12., 25.12 a 1.1.)
 • Časy: úterky 18 – 19:30 hod
 • Cena za kurz (8 lekcí): 2 400 Kč
 • Přihlášky: gabina@bethelight.cz
 • Kurz je vhodný i pro úplně začátečníky, pro těhotné a pro osoby s fyzickým omezením, které mohou sestavu i meditaci odcvičit i na židli.

Kurz meditací v Himálajském centru: Splynutí s nekonečnem

V tomto roce se setkáme ještě jednou na krátkém meditačním kurzu, a to opět v Himálajském centru. Naším tématem bude „Splynutí s nekonečnem“, odložení ega a spojení se s naší nekonečnou podstatou, s naší duší.

Čas konání: 4 lekce, 1x týdně středy 18 – 19:30 hod
Termín: 7.11. – 28.11.2018
Cena za kurz (4 lekce): 1 200 Kč
Místo konání: Potala – Himálajské centrum, Horovo náměstí 3, Praha 8 – Libeň, jednu zastávku pěšky nebo tramvají od metra „B“ Palmovka.
Registrace: gabina@bethelight.cz


Kurz je vhodný i pro úplné začátečníky.


Kalendář všech lekcí a seminářů

Reklamy