Jóga a semináře

Kalendář všech lekcí a seminářů najdete na stránce Rozvrh.

 


Nový kurz: Rozpuštění stresu a napětí

Na kurzu využijeme techniky z Kundaliní jógy, tedy cvičení a meditace, které jsou určené přímo na uvolnění napětí v těle, rozpuštění stresu a posílení nervové soustavy. Kurz je vhodný i pro úplné začátečníky, začínáme vždy zlehka a postupně se propracováváme až k našemu záměru. Jedná se již o třetí běh tohoto kurzu, tentokrát se ale více zaměříme na rovnováhu prány a apány v těle, což má velký vliv na náš celkový pocit vyrovnanosti. Naučíme se uvolnit tělo, ale také mysl. Součástí každé lekce je příjemná, hluboká relaxace. Moc se těším na novou skupinu, na nové i známé tváře!

 • Termín: osm večerů 16.1. – 6.3.2018, vždy v úterý 18 – 19:30 hod
 • Místo konání: Rezidence Rosa u metra Kobylisy
 • Cena: 2 400 Kč za kurz (8 lekcí 90 minut)
 • Registrace: gabina@bethelight.cz

 meditationrelaxation_s


Kurz „Meditace pro začátečníky: shuniya – prostor za myšlenkami “ v Himalájském centru v Praze

„Co je meditace? Když vyprázdníš sám sebe a necháš vstoupit Vesmír.“ Yogi Bhajan

V únoru začíná nový kurz meditací pro začátečníky. Zaměříme se na práci s naší myslí, vstoupíme do prostoru za myšlenkami, kterému se říká v sanskrtu „shuniya“.

Dalajláma v dokumentu Viliama Poltikoviče „Brána smrti“ řekl, že pokud meditujeme, měli bychom meditovat ve stavu shuniya. Jinak prý nemá meditace smysl. Shuniya znamená v překladu ze sanskrtu „prázdnota“. Je to stav absolutní nehybnosti a klidu.

„Za myšlenkami, které říkají, co je dobré a co špatné, existuje prostor. Tam se s tebou setkám.“ Džalál ad-Dín Rúmí, perský básník a mystik ze 13. století

Prvním krokem na cestě k otevření prostoru shuniya je zpracování naší mysli, posílení neutrality a meditativního klidu. Na kurzu využijeme techniky meditace z tradice Kundaliní jógy podle Yogi Bhajana, které jsou velmi účinné i pro úplné začátečníky.

Kurz se skládá ze šesti setkání. Čtyři setkání proběhnou s lektorkou kurzu Gábinou Janskou a dvě setkání v termínu 14.2. a 14.3. proběhnou v rámci programu s českou buddhistickou mniškou Tenzin Palmo, která nyní žije v ženském klášteře v Nepálu (tato dvě setkání jsou otevřená všem, nejsou jen pro účastníky kurzu).

 • Termín: středy 7.2. – 14.3.2018, 18 – 19:30 hod
 • Místo konání: U metra Palmovka, Himálajské centrum, Horovo náměstí 3, Praha 8
 • Cena za kurz:
  • 4 setkání: 1 200 Kč
  • 2 setkání ve dnech 14.2. a 14.3. s českou buddhistickou mniškou Tenzin Palmo: dobrovolný příspěvek – doporučená výše 150 Kč (tato dvě setkání jsou otevřená všem, nejsou jen pro účastníky kurzu)

meditace_v_himalajskym_jpg.jpg


Přednáška a ukázková lekce: Meditace a prostor shuniya

 • Termín: středa 24.1. 18 – 19:30 hod
 • Místo konání: Himalájské centrum
 • Vstupné: dobrovolné
 • Přijdete-li, prosím napište mi informaci na e-mail: gabina@bethelight.cz

Budeme si povídat o meditacích, o prostoru neutrality a vnitřního ticha, kterému se říká v sanskrtu „shuniya“. Čeká nás povídání nad dobrým čajem a také společná meditace z tradice Kundaliní jógy.

Setkání je otevřené všem. Je vhodné také pro ty, kteří uvažují o kurzu „Meditace pro začátečníky: shuniya – prostor za myšlenkami“.


Seminář: „Tarot a intuice I: cykly osobního růstu“

Seminář opakujeme už po třetí! Doporučení z minulého semináře: „Seminář doporučuji. I laikovi je vše vysvětleno „po lopatě“, takže si sám dokáže vypočítat své karty a směrování“.

„Náš růst a vývoj se odehrává v cyklech. A tento systém zobrazuje Tarot.“ Twainhart Hill

Co se mám v tomto roce naučit? Jaké jsou výzvy, které musím v daném roce překonat a talenty, které mohu využít?
Jaká je moje karta poslání – karta duše?

Podle data narození můžeme spočítat cykly, které jsou odrazem našeho horoskopu. Jsou to výzvy, kterým musíme čelit a talenty, které musíme využít. Nemusíme studovat astrologii, vystačíme si se symboly Tothova tarotu, který jako jediný propojuje astrologii a tarot.

Seminář bude prakticky zaměřený. Poznáte karty Velké arkány a odnesete si výpočet svých životních cyklů.

Počet míst na seminář je omezený, aby se každý účastník mohl zapojil.

Teorii a hlavně praxi budeme prolínat meditacemi z kundaliní jógy na podporu intuice.

Seminář bude vedený pro úplné začátečníky, není nutná žádná zkušenost s tarotem, astrologií ani s jógou. 

 • Místo konání: Jóga Ateliér, www.jogaatelier.cz, V Olšinách 3383/126a, Praha 10 – Strašnice
 • Registrace: gabina@bethelight.cz
 • Datum: sobota 10.2.2018, 14:30 – 19:30 hod
 • Cena: 750 Kč

Seminář: Jóga pro ženy

Jednou měsíčně se v Jóga Ateliéru (u metra Skalka) setkáváme na sobotních seminářích, které jsou určené speciálně pro ženy. Postupně se zaměřujeme na témata pro ženy, tedy na srovnání hormonální soustavy, vyrovnání měsíčních center, zklidnění emocí, uvolnění stresu a zlepšení naší komunikace.

Na příštím semináři 10.2.2018 se zaměříme na téma „Cesta duše a osobní poslání“.

 • 13.5.17  Téma semináře: Očista rodinné karmy. Krije (sestava) na srovnání nervové soustavy a pohlavních orgánů.
 • 10.5.17  Téma semináře: Hormonální soustava, klíč k naší vnitřní rovnováze
 •   8.7.17  Téma semináře: Uvolnění stresu a napětí
 •   9.9.17  Téma semináře: Adi Shakti – ženská kreativní energie.
 • 14.10.17 Téma semináře: Komunikace ženy
 • 12.11.17 Téma semináře: Porozumění emocím a zklidnění
 • 9.12.17 Téma semináře: Emoce a vnitřní vztek
 • 13.1.18 Téma semináře: Sebe-přijetí
 • 10.2.18 Téma semináře: Cesta duše a osobní poslání

Na semináři budeme cvičit sestavy a meditace z kundalini jógy. Semináře jsou vhodné i pro úplné začátečníky, pro ženy každého věku a kondice. Vzhledem k tématům jsou semináře zvlášť vhodné pro ženy, které se připravují na vědomé početí, pro ženy v menopauze, pro ženy, které se potřebují vyrovnat se svými emocemi, potřebují uvolnit stres nebo podpořit srovnání hladiny hormonů.

Čas konání: 11 do 14 hod. Cena: 450 Kč. Místo konání: www.jogaatelier.cz, V Olšinách 3383/126a, Praha 10 – Strašnice. Prosím, přihlašujte se na seminář e-mailem na gabina@bethelight.cz

 pexels-photo.jpg


Léčivé meditace: otevřené lekce

Příští lekce 19.1. Poté další až 9.2. Těším se! V pátek 8 – 9:30 hod probíhají otevřené lekce „Léčivé meditace“ v Praze na I. P. Pavlova. Setkání jsou určená pro ty, kteří se potřebují hluboce uvolnit a zrelaxovat. Jsou určená hlavně pro vás, pokud jste přepracovaní z práce, potřebujete si odpočinout od svých dětí , pracujete s lidmi a potřebujete někde nabrat novou sílu nebo pokud jste ve fázi „zaseknutí“, kdy cítíte nedostatek síly a odpočinek nepomáhá. Více informací zde.

Místo konání: Obchůdek K.BANA, červené dveře na rohu ulice Hálkova a Sokolská. Cena: 200 Kč. Prosím, přihlašujte se e-mailem na gabina@bethelight.cz

bana1


Kalendář všech lekcí a seminářů

Reklamy