Meditace pro posílení nervové soustavy

small

Jak vybudovat odolnost vůči stresu?

Nervový systém je jako náš ochranný štít. Silný nervový systém nás chrání před negativitou z okolí, pomáhá nám, aby nás jen tak něco (nebo někdo) nerozhodilo. Se silnou nervovou soustavou dokážeme „držet prostor“ kolem sebe a cítíme stabilitu, i když vstoupíme do neznámého prostředí.

Meditace pro posílení nervové soustavy buduje naši odolnost vůči stresu. Můžeme zažívat stresové situace a přitom si udržet rovnováhu. Meditace nám pomáhá zbavovat se toho, co nám neslouží. Otevíráme prostor, ve kterém můžeme nechat odejít všechny myšlenky a pocity, které s sebou nechceme dál nést. Tato meditace je součástí tak zvaného „Krizového balíčku pro přežití“ 🙂

Meditace

Účinky meditace: Meditace pracuje na zklidnění naší mysli a na posílení našich nervů. Meditaci můžeme udělat kdykoliv, když je to potřeba nebo si ji vybrat jako svou sadhanu a praktikovat ji 11 minut každý den po dobu 40ti dní.

Úvod: Před každou meditací se ladíme mantrou Ong Namo Guru Dev Namo.

Pozice: Posaďte se do Pohodlného sedu (sed se zkříženýma nohama). Můžete se posadit i na židli, ale je potřeba mít obě chodidla na zemi, kolena ohnutá v pravém úhlu, seďte na kraji židle, neopírejte se, mějte rovná záda.

Mudra pro ženy: Levá dlaň je v úrovni uší, spojíme palec a prsteníček. Pravá ruka je v klíně, spojíme palec a malíček.

Mudra pro muže: Spojíme na levé ruce palec a malíček, ruka je v klíně. Na pravé ruce spojíme palec a prsteníček, ruka je na úrovni ucha.

small

Oči: Oči jsou otevřené jen na malou škvíru, na 1/10.

Dech: Dech je hluboký, dlouhý.

Čas: 11 minut

Na závěr: Zhluboka se nadechneme, roztáhneme prsty doširoka, zvedneme ruce nad hlavu a rychle třeseme rukama. Pár minut pokračujeme. Potom uvolníme ruce, uvolníme pozici, odpočíváme. Meditaci ukončíme mantrou Sat Nam.

Meditace je součástí osobního Yoga diáře 2018.


Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s