O mně

gabriela_janska_male_fotoVěnuji se meditacím, umění Sat Nam Rasayan a kundaliní józe.

Jsem certifikovanou instruktorkou kundaliní jógy, pokročilou praktikantkou meditativního umění Sat Nam Rasayan a lektorkou pokročilé formy meditace Jóga Nidra. Studuji u zahraničních lektorů.

Vedu kurzy a semináře kundaliní jógy a meditací. Kurzy meditací zaměřuji na vstoupení do prostoru bez myšlenek a vnitřního ticha, do prostoru „šúnja“.

Svůj největší přínos vidím v individuálních lekcích, kde pracuji s klienty pomocí meditací, Sat Nam Rasayan a gongové terapie.

Jako lektor jógy spolupracuji také s neziskovými organizacemi na projektech pro seniory a pacienty psychiatrické nemocnice. Dva roky jsem cvičila jógu s pacienty na oddělení geriatrie v Thomayerově nemocnici v Praze a dosud učím v Psychiatrické nemocnici v Bohnicích. Už více než 1 rok vedu pravidelný meditační seminář pro seniory v neziskové organizaci Elpida.

Vzdělání v oblasti jógy:

 • Instruktor Kundaliní jógy 1. úrovně (roční výcvik, učitelé z Německa, USA a ČR).
 • Absolventka Sat Nam Rasayan 2. úrovně (meditační technika pro uvolnění bloků na hluboké úrovni mysli, těla a psychiky, závěrečná zkouška a certifikát 2. úrovně, čtyřletý výcvik, 30 dní se zahraničními učiteli z Itálie, Německa, Mexika).
 • Instruktor Yoga Nidra (Jóga Nidra – jóga vědomého snu), kurz je akreditovaný mezinárodní jógovou organizací Yoga Alliance, lektorka Astrea Tabea (5 denní kurz, 30 hodin, 2019).

Doplňkové workshopy v oblasti jógy:

 • Meditační workshopy „Sat Nam Rasayan“ s Guru Dev Singhem z Mexika ve Francii, Německu, Itálii, (19 dní v letech 2015 – 2020).
 • Meditační workshop „Japa Kundalini Surhjee“, Holandsko (pětidenní workshopy v letech 2017, 2018, 2019, 2020).
 • Workshop o smrti z pohledu jógy „Zvládání krize a zármutku“ Dharma Singh z Německa (2 víkendy, 2017 a 2018).
 • Workshop o doprovázení umírajících „Sat Nam Rasayan pro poslední fázi života“ Katrin Ohnsorge z Itálie (1 víkend, 2019).
 • Advanced Yoga Nidra Course – on-line kurz Jóga Nidry a Jógy snu pro pokročilé,  lektorka Astrea Tabea (12 lekcí, 2020).
 • Basic Gong Master Training 2020 – trénink gongové terapie. Lektor Don Conreaux (z USA) – přímý žák Yogi Bhajana a Aidan McIntyre (z Velká Británie) (4,5 dní, 2020).

Vzdělání a praxe v oblasti vzdělávání dospělých:

 • Magisterské studium – vedlejší specialice Psychologie a sociologie v řízení firmy na Vysoké škole ekonomické v Praze (Magisterský diplom, 2009)
 • Lektor dalšího vzdělávání (Certifikát profesní kvalifikace 75-001-T, 2013)
 • Personální manažer (Osvědčení o rekvalifikaci, 2012)
 • Kouč (Osvědčení o rekvalifikaci, 2014)
 • 6 let praxe na pozici Personální manažer v nadnárodní společnosti (2010 – 2016)

Spolupráce na vzdělávacích projektech:

 • Jóga s pacienty geriatrie v Thomayerově nemocnici, ve spolupráci s Nadačním fondem pro rozvoj plného vědomí, Lékořice z.s. (2 roky, od 2/2018 do 2/2020)
 • Kundalini jóga v Psychiatrické nemocnici v Bohnicích, projekt 2. Šance, ve spolupráci se značkou K.BANA (více na Facebooku) (3 roky, od 5/2018 dosud)
 • Meditace pro seniory – semináře a videa ve spolupráci s neziskovou organizací Elpida (2 roky, od 4/2019 dosud).
 • Spolupráce na organizaci mezinárodního Tréninku terapeutické kundaliní jógy v Praze (více na webu).
 • Práce pro rodiče v Ústí nad Labem (ukončený projekt, 2017 – 2018) – v projektu jsem spolupracovala jako kouč a lektor (řízení stresu, řešení krizových situací, psychologie barev, time management, relaxační techniky a jóga), spolupořádání konference pro zaměstnavatele na téma flexibilní formy pracovní doby.

Velmi děkuji svým učitelům: Jana Knopová (ČR), Yogi Bhajan (Indie, USA), Guru Dev Singh (Mexiko), Kai Michaelis a Dharma Singh (Německo), Simran Kaur, Guru Jiwan Kaur a Kathrin Ohnsorge (Itálie), Astrea Tabea (Německo), Aidan McIntyre (VB).

Yogi Bhajan řekl, že lidé, kteří dělají jógu, září, jsou krásní, klidní a požehnaní.  Přijďte na lekci a vyzkoušejte, jestli to opravdu funguje 😉

Kontakt

gabina@bethelight.cz, telefon +420 606 378 077, Facebook Be The Light www.BeTheLight.cz

Obchodní podmínky a GDPR

Reference

Semináře jógy

Ahoj Gabčo chtěla jsem ti poděkovat. Díky tomu skoro cca roku si myslím, že jsem se dost posunula ve vnímání sebe sama. Už se tolik nebojím svých emocí a dokonce mám pocit, že jim i víc věřím. Už je neberu tak, že je moje emoce chybná, spíš si víc říkám, co se mi snaží sdělit, a víc ji přijímám. Už se nesnažím být lepší a neříkám si, že když budu na sobě pracovat, že ty emoce odejdou. Spíš si říkám, že je v tu chvíli mám, abych si něco ve svém životě uvědomila. Že nejsou pro mě zlo, ale snaha mě na něco upozornit. Pomalu mě vrací ke mně a hlavně začínám si nějak víc sebe vážit a uvědomovat si, co nechci, aby mi jiní činili. Už se neviním a neříkám si, že je to moje vina a měla bych být lepší. Spíš naopak, říkám si že jsem taková, jaká jsem. Ještě asi bude nějakou dobu trvat, než se vše ukotví, ale dost mi to pomáhá… takže děkuju za meditace a ten čas co nám dáváš.

Katka

 

Kurz kundaliní jógy

Milí současní i budoucí příznivci kundalini jógy. Ráda bych se s Vámi podělila o mé pocity z absolvovaných lekcí a seminářů kundalini jógy u Gábinky Janské. Ještě před 3 týdny jsem vůbec nevěděla, jaká je a co je kundalini jóga, neměla jsem žádné informace ani zkušenosti a dnes píši s láskou a radostí i pro ty, kteří se teprve rozhodují nebo hledají svou cestu a naplnění, která je posune dál.

Být ženská, zářivá, krásná, zdravá, intuitivní, pravdivá k sobě i okolí a spousta dalších přívlastků přináší tato jóga. Její účinky jsem poznala hned po první lekci u Gábinky, která je plná lásky, trpělivosti a vše krásným způsobem předává ostatním. Bylo to pro mne tak silné a oslovující, že neváhám jezdit za těmito lekcemi hodně kilometrů, abych s ní a ostatními jogíny prožila úžasný zážitek, který mne naplní  a cítím jej po další dny. O pocitech a prožitcích se těžko píše , každý to máme jinak v sobě zapsané emocemi, na popis kterých je někdy slovník nedostatečný, ale nedá mi, abych o Gábině nenapsala, že je to krásný učitel, který umí předávat  a učit tak, aby člověk byl šťastnější a život byl příjemnější. Také její snaha pomáhat i mimo lekce, aby nezůstalo jen to, co společně procvičíme, ale vše zvládnuté pokračovalo dál i mimo tento čas. Vždy si najde prostor pro vysvětlení a pomoc, aby účinky byly co nejlepší.

Když napíši, že nemám daleko do důchodu a učitelů jsem již měla dost, tak mohu posoudit, jaký učitel je Gábina. Je  to mladá žena, od které se ráda  učím, vážím si její přístup a učení, které mne moc obohacuje a posouvá, je víc než učitel. Myslím, že když bude mít hodně žáků, bude hodně krásných lidí a i učitelů, které bude vychovávat a to moc přeji nám  všem.

Děkuji Ti Gábi za nás všechny, které učíš nejen kundalini jógu, ale také být lepšími a vnímavějšími lidmi. Nevím, zda těchto pár řádků vystihuje mé velké díky Gábině a také pozvání těm, kteří to chtějí zkusit. Slova jsou vždy slova, ale věřím, že každý, kdo navštíví lekci u Gábiny, bude mít stejný pocit napsat, poděkovat  a pozvat další.

Děkuji Gábi.

Dáša

 

Gábina je žena, díky které se už od začátku, po každé lekci jógy pro začátečníky, cítím očištěně, protaženě, uvolněně a lehce. Gábina je nesmírně milá, vyrovnaná a profesionální lektorka, jejímu vedení se můžeme plně a s důvěrou odevzdat. Její lekce jógy jsou šité na míru, jsou pestré, obohacující, použité doprovodné nahrávky člověku zní v hlavě ještě několik hodin, dnů. Velmi oceňuji i to, že jsou to vždy lekce efektivní – bez zbytečných prostojů. I když – Gábina myslí i na odpočinek – vše je tedy v ideální rovnováze. Příjemné je i to, že se v našem „jóga kolektivu“ pokaždé i zasmějeme :-). Všem vám upřímně doporučuji začít Gábininy lekce jógy navštěvovat. Petra Píbilová

 

Seminář „Tarot a intuice“

Chci poděkovat Gábince a Jardovi za kurz Tarot a Intuice! Za prvé, všechno co dělají, dělají upřímně a plně se tomu odevzdávají. Jelikož se každý z nich věnuje různým oblastem, krásně se navzájem doplňují a to pomáhá získat lepší přehled. Dříve jsem se Tarotu a jakýchkoliv karet bála. Zajímalo mě to, ale měla jsem k tomu velký respekt. Tento kurz mi ovšem pomohl pochopit, co je Tarot a jak ho můžeme používat v běžném životě. Není to žádné věštění, ale odraz naších myšlenek a pocitů. Pokud vás zajímá osobní rozvoj a duchovní růst, určitě se na kurz přihlaste.

 

Individuální lekce

Musím říct, že za tu dobu, co jsme se začaly vídat, se toho u mně i kolem mně mnoho změnilo.

Například jsem díky meditacím mnohem víc v klidu, vyrovnanější a i přes nesmírnou a častou únavu pro noční vstávání k synovi, jsem zvládla svůj vnitřní vztek, naučila jsem se mnoho meditací, které vím, kdy a jak použít a taky vidím kolem sebe, co by kteří lidé zrovna potřebovali.

Při každé meditaci cítím, jak se mi točí čakry, cítím srdce, jak z něj tryská proud zlatého světla a jak jsem skrze něj propojená se vším kolem…

Bolely mne záda – už nebolí, měla jsem bolestivou menstruaci a gynekologické problémy – už nemám, a na bolest hlavy nesahám po prášcích, ale dýchám 🙂
a taky jsem naučila pár lidí kolem sebe několik meditací, které jim pomohly v jejich situacích… a ještě bych našla asi milion dalších věcí, které bych mohla psát o zázracích kundalini jógy :)))

Zkrátka: DĚKUJI BOHU, ŽE MI TĚ SKRZE TVOU MAMKU VNESL DO ŽIVOTA… :))))

 

Kurz meditace

Ahoj Gábinko a všichni
V prvé řadě děkuji za opravdu skvělé Shunia semináře. Jsem přesvědčena, že nejen pro mě, byly všechny cykly semináře nesmírně zajímavé a poučné. Jak jsme se dozvěděli, pomocí meditací, můžeme každý dokázat ve svém stávajícím životě velké změny, které bychom sice rádi, ale nevíme, jak na to. Semináře s Gábinkou Vás posunou o „level“ dál ve Vaší cestě.
Mohu tedy s největší zodpovědností Gábinku a její meditační semináře vřele doporučit. Zkuste to všichni a budete překvapeni. Prostě přijďte 🙂
Meditace, mantry, mudry, písničky – prostě nádhera. Asi to mělo tak být, že jsme se naprosto náhodou potkaly a díky tomuto setkání jsem zase o kousek dál.
DĚKUJI GÁBINKO
Iva

 

Milá Gábi,

chtěla jsem Ti mnohokrát poděkovat za páteční meditaci, která pro mě měla obrovský význam. Z pátku na sobotu se mi o Tobě zdálo – nevím přesně co, ale nějakým způsobem jsi mi posílala podporu. V sobotu ráno se mi rozjely myšlenky takovým způsobem, že jsem uvažovala nad tím, jestli už jsem se nezbláznila. Týkalo se to připoutanosti k mému bývalému partnerovi, kterou jsem řešila celé dva roky a bylo to neskutečně energeticky vyčerpávající. Začala jsem danou myšlenku zkoumat a oloupávat ji jako cibuli, než jsem se dostala k „podstatě“. Zjistila jsem, že pod těmi všemi slupkami není vůbec nic. Že ta myšlenka je jenom formou bez jakéhokoli obsahu. V tu chvíli, jako kdybych prozřela. Vše se zastavilo a svět začal b&yacu te;t v pořádku. Bylo to, jako kdybych vyskočila z nějakého „matrixu“. Neskutečně se mi ulevilo a přišla spousta energie, síly, vnitřního vedení, uvolnění a intuice. Nádherný pocit! Ještě jedn
ou Ti velice děkuji…

Měj krásné dny,
Markéta

 

Sat Nam Rasayan

Po Sat Nam Rasayan mne překvapil návrat radosti do mého života. Není to taková ta bipolární „mánie“, vnitřně se cítím v myšlenkách čistější, radostnější. Ráda bych si ten vnitřní pocit podržela.

Milena

 

Děkuji i já za to, že mě Gábi vzala pod svoje křídla, je to jeden z andělů, co mi letos vstoupil do Cesty. Sat Nam Rasayan se nedá popsat, musí se to prožít , pro mě nezapomenutelné… jsem za to moc vděčná💗a děkujiii 

Veronika

 

Děkuji. Gábi je krásná bytost a její sezení se Sat Nam Rasayan je úžasné.

Prima je i to, že se nemusíte v ničem babrat a rozebírat – kdy už máte toho rozpitvávání až nad hlavu. Prostě přijdete a lehnete si. Gabča pracuje a vy *musíte* jen ležte a odpočívat. Děkuji za tu lehkost a zároveň tak velkou účinnost. Eli

 

Jmenuji se Petra a chci se s vámi podělit o moji druhou šanci. Dva roky jsem řešila svojí vnitřní životní prohru a neklid. Nevěra manžela mě dostala doslova na kolena. Už jsem nevěděla, co dál.

Přihlásila jsem se na kurz počítačů, kde jsme měli opravdu báječného učitele Jardu. Nejen,že celý kurz byl pohodový,ale náš učitel byl prostě báječný.Díky našemu učiteli jsem se seznámila s Gabčou. Gabča je přítelkyně našeho báječného učitele počítačů. Jsou oba bezva lidi. Když říkám bezva lidi, tak říkám bezva s velkým B.

Gabča mi začala pomáhat a hlavně – vyslechla si všechny moje starosti a bolesti. Najednou jsem cítila , že mi někdo pomůže a poslouchá a já mám od života druhou šanci začít žít. Ale nejen začít žít. Mít také lepší a šťastnější život. Ke Gabče chodím na Sat Nam Rasayan a dává mi i cvičení. Opravdu se těším na každou návštěvu. Je mi líp a líp. Vidím na sobě hrozný pokrok. Hrozně dobře se u nich doma cítím. A mám je oba moc ráda.

Najednou je mi líp a mám chuť žít.Gabča je úžasný člověk. Kdo ji poznáte,tak mi dáte za pravdu. Jde z ní klid a vlídnost. Jsem tak ráda, že jsem ji poznala. Vděčím jí za hodně. Cítím se líp a za to děkuji Gabče. Gabčo ještě jednou děkuji. Hrozně jsi mi pomohla.

Vděčná Petra

P.S.: Napsala jsem moje pocity a věřte, že až k ní začnete chodit, tak mi dáte za pravdu.

 

Kundaliní jóga ve firmě

Dobrý den, ahojky,

o kundaliní józe jsem se poprvé dozvěděla od své kolegyně z práce. Nikdy jsem si nemyslela, že bych se někdy nějaké hodiny zúčastnila. Jsem hodně praktický člověk, který má pocit, že nemusí odpočívat a jen málo věcí dělá doopravdy pro sebe.

Jednoho dne mi však ukázala spontánně několik cviků na protažení zad na chodbě a slovo dalo slovo a domluvily jsme se s dalšími kolegyněmi na první hodině místo oběda.

Na celé hodině vládla pohoda a klid. Najednou však řekla, že bychom si měly na 10 minut lehnout a relaxovat. Já se zhrozila a v duchu si říkala, co tu budu těch 10 minut dělat 😦 Musím však přiznat, že těch 10 minut uteklo strašně rychle a já si po dlouhé době pořádně odpočinula.

Doporučuji všem kundaliní jógu vyzkoušet, i když nevěří, že je na uvolnění těla a mysli.

 

Seminář „Meditace ve firmě“

Hodnotím to jako velmi dobře a užitečně strávený čas
– tedy pro mne jako osobu
bylo mi příjemně a naslouchal jsem každému slovu, učil jsem se

protože účastníci nevěděli jaký cíl a záměr skupina a sada meditací má mít, bude se mi to těžce hodnotit, zda bylo dosaženo cílového záměru

každopádně to mělo řád – i interní cíl lektora, Gabky
– podařilo se mi nejprv uvolnit
pak očistit
a pak i naplnit nádobu
nejlepší referencí asi je, že jsme o tom ještě cestou do OVy diskutovali ve vlaku
a pak jsem se velmi rád podělil o kladné pocity doma s ženou
– prostě jsem toho byl pln

cítil jsem se pozitivně nabitý a spokojený

ještě jednou děkuji
Pavel