Putování duše

yb-sq-11

„Přišli jste z Nekonečna,
abyste splatili svou karmu 
a vrátili se zpátky do Nekonečna.“
~ Yogi Bhajan

 

 

 


Ať vás slova Yogi Bhajana pozvednou, ať vás inspirují k novým myšlenkám a pohledům. Ať v nich najdete hloubku i pobavení. 

 


„Putování duše“ jsou posbírané věty Yogi Bhajana, které jsou složené do pestré mozaiky. Věty jsou poskládané do plynulého povídání a ani si nevšimnete, že první větu Yogi Bhajan řekl v roce 1976, druhou v roce 1994 a třetí věta jako by celou myšlenku uzavírala, přitom ji Yogi Bhajan řekl až v roce 2000.

Jóga věří, že naše duše putuje mnoha životy. V tradici kundaliní jógy tento koloběh symbolizuje mantra „Sa Ta Na Ma“, která v překladu znamená „Nekonečno, život, smrt a znovuzrození“.

Yogi Bhajan zasvětil 35 let svého života tomu, aby nám předal učení kundaliní jógy. Tím nám dal vzácný poklad. Ukázal nám cestu životem, která vede až k samotnému osvobození. 

Tyto výpisky obsahují všechny úseky, kterými duše putuje. První kapitola „Nekonečno“ je o našem poslání. Najdete v ní příběh o duši a o Bohu, který krásně vystihuje podstatu védských spisů. Druhá kapitola „Život“ je o egu, mysli a emocích. Třetí kapitola „Smrt“ je o tom, jak přistupovat k životním krizím. A poslední kapitola „Znovuzrození“ je věnovaná především učitelům, kteří nesou pochodeň učení. 

 


„Bylo to opravdu moc krásné a inspirativní čtení. Velmi to se mnou rezonovalo. Hlavně ta pasáž, jak se spojit sám se sebou.“

 


Přednášky Yogi Bhajana studuji už 9 let. Tyto výpisky z přednášek vznikaly 4 roky. Dnes 26.8.2022, symbolicky v den narozenin Yogi Bhajana, je vypouštím do světa. Jsou volně a zdarma ke stažení.

Děkuji dobrým andělům, kteří tyto výpisky podpořili: Veronika Niplová, Ála Janská, Kateřina Černá, Petra Poláchová, Petr Peiger. 

Budu ráda za vaši zpětnou vazbu a vaše připomínky gabina@bethelight.cz 

Výpisky si můžete volně stáhnout přes tlačítko níže. 

Advertisement
%d blogerům se to líbí: