Gongová terapie

Volné termíny

  • čtvrtek 10.12. 15 – 16 hod Himálajské centrum
  • čtvrtek 17.12.  15 – 16 hod Himálajské centrum

Další termíny podle domluvy.

Rezervace: gabina@bethelight.cz

Adresa studia:

Od září 2020 nově nabízím možnost individuální nebo skupinové gongové terapie. Můžete přijít sami nebo v menší skupince, tedy s partnerem/partnerkou, kamarádkou/kamarádem, se členem rodiny, s dcerou, s maminkou…

Gongová terapie je terapie zvukem a vibrací. Gong je velmi silný, transformační nástroj, který je součástí tradice kundaliní jógy. Yogi Bhajan říkal, že Gong není hudební nástroj, je to vibrace Vesmíru, je to samotný Bůh.

Pomocí gongových vibrací vytvořím prostor mimo čas, ve kterém dochází k hluboké relaxaci a harmonizaci. V tomto prostoru se samo srovnává naše tělo, mysl, psychika. Naše vědomí plyne ve volných představách a naše tělo se může hluboce uvolnit.

Říká se, že jsme z velké části složeni z vody, uvádí se, že až ze 70%, proto je terapie zvukem velmi účinná a silně na nás působí.

V rámci tradice kundaliní jógy pracuji s klienty pomocí meditačního umění Sat Nam Rasayan, kundaliní meditací nebo jógových krijí. Gong je dalším prvkem v této tradici a já vnímám jeho působení a transformační sílu především na úrovni emocí.

Já jako průvodce nehraji na gong, ale dovolím gongu, aby on hrál na mě. Přes spojení se s duší gongu dovolím, aby vedl celé sezení on. Společně tak otevřeme posvátný prostor, který je mimo čas a kde dochází k plynutí a hlubokému uvolnění.

Vnímám ještě jeden významný účinek gongu. Při gongové terapii dochází ke zvláštní situaci, protože gong obchází naši mysl a působí na nás přímo. My se učíme uvolnit se a plynout v proudu zvuků, které nemáme pod kontrolou. Díky gongu se můžeme naučit skutečně se uvolnit do proudu života a nechávat věci plynout, dovolit Vesmíru aby byl takový, jaký je. Myslím si, že gong může pomoci všem, kteří mají tendenci mít věci pod kontrolou, což vytváří velké vnitřní napětí.

IMG_20200208_143936_s

Jak gongová terapie probíhá? Nejprve se s klientem domluvíme na záměru (sankalpě), který potom pozvu do posvátného prostoru gongových vibrací. Klient leží u gongu a relaxuje, já se naladím na duši gongu a začnu otevírat pro klienta prostor nejprve pomocí různých rituálních hudebních nástrojů a poté začnu hrát na samotný gong.

Můj učitel hry na gong Don Conreaux, je přímý žák Yogi Bhajana. Don říká, že rezonance, ozvěna gongu je láska. Gong je plný lásky a soucitu, obklopuje nás univerzální bezpodmínečnou láskou a harmonizuje nás.

Pokud máte rádi meditace, tak při gongové terapii nemusíte ležet, ale můžete sedět v meditačním sedu. Don říká, že Gong nám dovoluje, abychom uslyšeli vnitřní zvuk, naše vnitřní ticho, které se ukrývá uvnitř samotné vibrace gongu. Gong je nástroj, díky kterému přirozeně zažíváme meditační stav, prostor bez myšlenek, posvátný prostor šúnja.

Přijďte gongovou terapii vyzkoušet. Moc se těším, že vás můj gong a mé rituální nástroje provedou vaším vnitřním světem.

Cena: 1.200 Kč (cena za individuální terapii pro jednoho nebo pro malou skupinku 2 – 3 lidí)

Délka trvání: 1 hodinka, včetně povídání a stanovení záměru (sankalpy)

Kontakt: gabina@bethelight.cz, +420 606 378 077

Místo setkání: 

S sebou: šátek na oči, pokud budete chtít, můžete si s sebou vzít pohodlné oblečení na převlečení.

ceny jsou platné do 31.5.2021

Obchodní podmínky a GDPR