Meditace v Třinci

Úvodní naladění

Pozice: Rovná záda, ruce v pozice Modlitby, spojené dlaně, klouby palců přiložíme na hrudní kost.

Mantra: Ong namó, guru dév namó. Mantru zazpíváme alespoň třikrát.

Překlad: Klaním se nekonečné tvořivé síle, klaním se vyšší moudrosti.


Mantra Má

Má je zvuk, kterým volá malé dítě na maminku. Stejně tak my voláme na ženskou tvořivou energii. Mantra pomáhá, když máme strach, když jsme přetížení, přepracovaní a voláme o ochranu. Pokud máme starosti, spoustu myšlenek a nemůžeme usnout, je to mantra přesně pro nás. Stačí ji zpívat nebo poslouchat před spaním.

Pozice: Sed s rovnými zády. Zavřené oči.

Mantra: Hluboký nádech a na jeden výdech zpíváme dlouhé Máááá. Potom je hluboký nádech a zase zpíváme na jeden dlouhý výdech mantru Mááááá. Můžeme použít nahrávku níže.

Čas: 11 minut


Meditace Ochranný štít kolem srdce

Pozice: Sed s rovnými zády, levá ruka je 10 – 15 cm od srdečního centra, dlaň směřuje k tělu. Prsty jsou natažené, ale ne napjaté. Předloktí levé ruky je paralelně s podlahou. Pravá ruka je natažená, hřbet ruky na koleni, prsty spojené v „aktivní“ Gján mudře – ukazováček je stočený pod palcem. Nejedná se o běžnou Gján mudru (spojená špička palce a ukazováčku)!

P6180016as.jpg

Oči: Otevřené jen na 1/10, zafixované na špičku nosu. Začátečníci mohou mít oči zavřené nebo pootevřené na malou škvírku.

Mantra: Sat Narájen Uahé Guru, Hari Narájen Sat Nám.

Čas: 11 minut

Na závěr: Nádech, krátká zádrž a uvolněte pozici. Chvilku zůstaňte sedět a meditujte s otevřeným vědomím, vaše srdeční centrum sladí své pocity s novými hranicemi vašeho já.

Pokud chcete meditaci cvičit jako sádhanu (denní duchovní praxe), tak každý den 11 minut po dobu 40ti dní (nesmí se vynechat jediný den, jinak se počítá od začátku).


Meditace Išt Šódhana Mantra (Darty hé)

Meditace posiluje element Země, tedy stabilitu a klid. Přivádí nás zpět do přítomného okamžiku, do „tady a teď“. Vede nás k pokoře. Voláme na naše vyšší Já. Je vhodná tehdy, když máme hodně práce a už nevíme „čí jsme“. Posiluje prosperitu, přitahuje nové příležitosti a vede nás na naší nové cestě.

Pozice: Sed s rovnou páteří. Oči zavřené.

Celestiální komunikace (pohyb rukou) a vizualizace: Když zazpíváte Darty , představte si šedý zemitý tón, který vychází z oblasti vašeho pupíku a rozprostírá se do stran dolů a potom po celé Zemi. Podržte si tuto představu. Když zazpíváte Akáša , představte si z bodu mezi obočím (3. oko) královsky modrou barvu, která jde nahoru do Nebe do nekonečna a držte si představu. Když zazpíváte Guru Ram Das , přestavte si ze srdeční čakry zářivé bílé světlo, které se rozprostírá do všech stran a vše zahrnuje světlem.

P6180017as P6180018as

P6180019as

Mantra: Darty hé, akáš hé, Guru Ram Das hé.

Čas: 11 nebo 31 minut


Meditace proti sebe-nepřátelství

Pozice: Sed s rovnými zády. Prsty stočené vpěst, druhé články prstů se dotýkají před srdečním centrem. Palce se dotýkají po délce hrany. Palce (reprezentují ego) vytáčíme nahoru.

Dech: Dlouhý, hluboký dech. Nádech a výdech je velmi dlouhý, jemný a hluboký. Výdech nosem, nádech nosem. Výdech ústy, nádech ústy.

Čas: 3 minuty.

P6180014upups

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: