Meditace na vnitřní sílu

 

Překlad videa:

 Úvodní slovo a naladění: Vítejte na naší celosvětové sádhaně, kde budeme vyzývat naši vnitřní sílu. Je to opravdu neuvěřitelná meditace plná mých oblíbených písniček z mého CD. Meditaci budeme dělat každý den po dobu 40ti dní. Nejprve zazpíváme mantru Ong Namó Guru Dév Namó. Spojíme dlaně a položíme je na hrudník. Zavřeme oči a dýcháme pomalu a hluboce. Zhluboka se nadechněte, vydechněte. Nadechneme se a začneme zpívat: Ong Namó Guru Dév Namó, Ong Namó Guru Dév Namó, Ong Namó Guru Dév Namó. Uvolněte ruce, uvolněte svůj dech.

 Vysvětlení mudry (pozice prstů): Obě ruce dejte před sebe, spojte špičku palce a ukazováčku na obou rukách. Ostatní prsty natáhněte. Překřižte natažené prsty tak, aby pravá ruka byla nahoře. Čtyři spojené prsty (které jsou v Gján Mudře) se dotýkají. Vytvoříte květinu. Umístěte mudru na úroveň srdce. Dlaně směřují nahoru k nebi.

 Vizualizace: Zavřete oči, vytáhněte se z páteře, pociťujte svou korunu hlavy, otevřenou k nebi. Pociťujte sedací kosti, které se zakořeňují dolů do země. Představte si, že sedíte v Himálajích, na místě, kde jogíni praktikují tisíce let. Pociťujte skálu pod vámi a vítr kolem vás. Jak sedíte a meditujete, buďte úplně uvolnění, v míru, v klidu. Pociťujte, že jste v proudu tisícileté praxe. Nepředstavujte si jen, že sedíte v Himálajích, ale opravdu pociťujte sami sebe na tomto místě, pociťujte pod sebou skálu a vítr, který vane kolem vás. Dovolte, aby zpívání vstoupilo do vašeho prostoru. Tato mantra je písní těchto hor, řeky Gangy tisíce a tisíce let. Pociťujte vibraci, která proudí skrz vás a pociťujte sami sebe jako součást tradice jógy. Jen se uvolněte do proudu této tradice.

 Mantra (11 min):

Óm Trjam-bakam Já-džá-mahé
Sugandym Pušty-vardanam
Urváru-kamiva Bandanán
Mritjór Mukšjá Máám-ritát Óm

 Závěr: Zhluboka se nadechněte, zadržte na chvíli dech. Výdech a uvolněte ruce na kolena, hřbety rukou položte na kolena, držte spojený palec a ukazovák. Oči zůstávají zavřené.

 Úvod do druhé části meditace: A teď budeme zpívat další mantru „Ády Šaktý“. Je to mantra božské ženskosti. Ády Šaktý Je prvotní ženská síla, kreativní síla ve Vesmíru. Namo, Namó znamená klaním se, klaním se. Budeme mantru zpívat tak, že já zazpívám jeden řádek a vy ho zopakujete. Poslední minutu budeme zpívat společně. Oči jsou zavřené, první řádek jen poslouchejte a potom když zní hudba, zopakujte mantru po mně.

 Mantra (Ajeet zazpívá jeden řádek a my opakujeme, 11 min):

Ády šaktý, Ády šaktý, Ády šaktý, Namó Namó
Serab šaktý, Sarab šaktý, Sarab šaktý, Namó Namó
Pritam bágvaty, Pritam bágvaty, Pritam bágvaty, Namó Namó
KundalÍní Máta šakty, Máta šakty, Namó Namó

Poslední minutu zpíváme společně se zpěvačkou Ajeet Kaur.

 Na závěr: Zhluboka se nadechněte, zadržte na chvíli dech. Bez napětí, jen nehybnost. Výdech. Znovu dlouhý hluboký dech, držte dech. Pociťujte mantru, jak vibruje ve vašem tichu. Výdech. Naposledy hluboký nádech, každý kousíček prány nadechněte, držte dech. Výdech, uvolněte.

 Ukončení meditace: Na závěr dáme spojené dlaně do středu hrudníku. Zhluboka nádech a výdech. S nádechem začneme zpívat: Sááááát Nam. Sáááááát Nam. Sááááát Nam.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: