Srdce plné vděčnosti

buddha_handsKonec roku je vhodná doba pro to, abychom vyjádřili svou vděčnost a poděkovali za to, co máme. Meditace je převzatá ze stránek Spirit Voyage, kde je doporučená jako o 40ti denní sádhana.

Mantra

Při meditaci zpívejte mantru „Ang Sang Wahe Guru“. Tato mantra odstraňuje myšlenky, které nás pronásledují. Dokáže oddělit naše já a naše ego. „Opakováním mantry se vytváří myšlenka, která vede naši psychiku k tomu, aby se sama srovnala.“ (Gurucharan Singh). Je to léčivá mantra. Přináší nám pocit míru. Mantra v překladu znamená: „Extáze univerza tančí v každé mé buňce.“ Naše individuální vědomí se spojuje s vědomím univerza.

Pozice

Sedněte si do Pohodlného sedu. Oči jsou zavřené.

Prsty rukou se jemně dotýkejte srdečního centra. Zazpívejte mantru Ang Sang Wahe Guru a přitom zvedněte pravou ruku do úhlu 60 stupňů a dejte ji zpět k srdci. Potom znovu zazpívejte mantru a zvedněte levou ruku. Ruce střídejte. 

heart_of_gratitude_ii

V průběhu meditace se soustřeďte na své srdeční centrum a na pocit vděčnosti. Představte si, že pohybem rukou od srdce do strany sdílíte s ostatními květiny ze svého srdce. Buďte vděčni za všechny lidi ve vašem životě, buďte vděčni sami za sebe a za věci, které děláte a které jste udělali. Vnímejte spojení nebe a země, dovolte nekonečné duši, aby se vás dotkla. Otevřete se božskému proudu tvořivosti, která vychází z vašeho srdečního centra.

Na závěr: Zvedněte obě ruce nad hlavu, nadechněte se, zadržte dech a vytahujte se směrem od srdce. Vydechněte a uvolněte.

Meditace pro partnery

K této meditaci můžete pozvat i svého partnera / partnerku. Sedněte si naproti sobě. Chyťte se za pravou ruku. Levou ruku dejte na srdeční centrum partnera. Dívejte si do očí. Zpívejte společně mantru. Pokračujte 11 minut. Na závěr se zhluboka nadechněte, zadržte dech, držte pozici, zavřete oči a uvědomte si, že váš partner představuje celé universum. Vydechněte a uvolněte pozici.

heart_of_gratitude

Délka

Délka meditace je 11 minut.

Naladění

Před meditací se nalaďte mantrou třikrát Ong Namo Guru Dev Namo. Na závěr zakončete třikrát mantrou Sat Nam.

Video

Originální zadání, instruktážní video a mantru od Mirabai Ceiba najdete na stránkách Spirit Voyage.


Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s